SILVER & METAL / Silver / Sked 5212204
nr 521 2204
Sked
Lenght: ()
"Apostle spoon" England 1600-tal, silver, längd: 20
Withdrawn
Monday April 28 2008
at 16:00:00
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver